Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarmilo – budowa parkingu wystartowała

Drukuj stronę
Drukuj

Na terenie po zakładach odzieżowych Tarmilo pojawiły się już pierwsze krawężniki, układa jest także sieć elektyczna, wkrótce zacznie się budowa kanalizacji deszczowej, która będzie częścią parkingu z 60 wyznaczonymi miejscami dla samochodów oraz placu manewrowego dla autobusów (łącznie zmieścić będzie się tu mogło około 100 pojazdów).

Budowa parkingu na terenie po byłym Tarmilo

II etap prac ma objąć małą architekturę i nasadzenia zieleni, ta czesć ptrac została przełożona na później w powodu oszczędności z powodowanyhch epidemią Koronawirusa.

Przypomnijmy, docelowo w miejscu po wyburzonych zakładach odzieżowych gmina wspólnie z partnerem prywatnym zamierza stworzyć centrum kulturalno – rozrywkowe. Znajdą się tu m.in. muzeum, sala widowiskowa na 700 miejsc, księgarnia, hotel, spa, restauracja z zielenią na dachu, parking podziemny. Najważniejszym punktem inwestycji będzie maszyna parowa stanowiąca kopię jednej z maszyn pracujących w Tarnowskich Górach pod koniec XVIII wieku.

 

Więcej pisaliśy o tym tu, tu i tutaj.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.