Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Gwarki 2020 online i Żywe Srebro Festiwal

Drukuj stronę
Drukuj

Tegoroczne Gwarki, organizowane przez Urząd Miejski, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Tarnogórskie Centrum Kultury i pasjonatów naszej historii odbędą się w wersji on-line. Wydarzenie nie ograniczy się jednak wyłącznie do imprezy w wersji wirtualnej! Dwie aktywnie działając w mieście organizacje: Dokument Projektu i Pralnia szykują (i nie tylko one) dla wszystkich amatorów kultury, muzyki i sztuki trzy dni pełne wyjątkowych wydarzeń pod nazwą Żywe Srebro Festiwal.

Gwarki 2020 online to pokazy filmów, galerie zdjęć i wspomnienia.

W programie kilka premier archiwalnych filmów ze organizowanego od 1957 roku święta miasta (pierwszy poniżej) oraz niepublikowane wcześniej achiwalia. Więcej na wydarzeniu tu.

Z kolei na Żywe Srebro Festiwal złożą się takie wydarzenia jak: Tegieslowday | Żywe Srebro Festiwal 🌱🌵🌸🍪, koncert muzyki żydowskiej 🎷🎺🎧🎻, obchody 10 lat Stowarzyszenia Góry Kultury 🎂💛, 12.09//Opowieść o inwentaryzacji i renowacji. Historia cmentarza żydowskiego//Oprowadzanie z Romanem Balczarkiem//12:00 i 16:00// ✡️🕎

To dni, których jako tarnogórzanie nie możemy nie uczcić! Dlatego nie przeszkodzi nam covid! Zapraszamy! 


GWARKI HISTORIA

 

 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.