Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Dziewiątka do docieplenia!

Drukuj stronę
Drukuj

Umowa na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika przy ul. Korczaka 2 podpisana! Plac budpwy zostanie przekazany wykonawcy jutro, prace zaczną się w przyszłym tygodniu. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego szkoła doczeka się ocieplenia, nowej elewacji, wymiany stolarki okiennej oraz wymiany oświetlenia na energooszczędne lampy LED.

“Dziewiątka” to kolejna, po trzynastu gminnych placówkach, szkoła , która doczeka się doczeka się termomodernizacji. Warte 3,5 mln zł prace potrwają do końca stycznia przyszłego roku.

Przedmiotem projektu jest kompleksowa termomodernizacja budynku użyteczności publicznej, którym jest budynek Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Korczaka 2 w Tarnowskich Górach. Kompleksowa termomodernizacja będzie polegała na dociepleniu: stropu nad wejściem do budynku, stropodachów, zadaszeń wejść, ścian budynku powyżej cokołu, ścian cokołu, ścian w gruncie (fundament), modernizacji instalacji c.o., montażu nowej stolarki/ślusarki, odtworzeniu elementów zdemontowanych /uszkodzonych w wyniku prac termomodernizacyjnych, montażu energooszczędnego oświetlenia LED, remoncie i dociepleniu kominów, naprawie elementów żelbetowych, remoncie: zsypu węgla na elewacji, uszkodzonego tynku na sali gimnastycznej, schodów zewnętrznych oraz elementów stalowych. Realizacja projektu ma na celu izolację termiczną pomieszczeń oraz poprawę warunków termicznych obiektu, a także podniesienie komfortu użytkowania budynku jak również zmniejszenie zapotrzebowania na energię konieczną do jego ogrzewania.

Termomodernizacja budynku przy ul. Korczaka 2 prawie w całości wyczerpuje możliwości termomodernizacji tarnogórskich szkół. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakończył się wart około 14 mln zł projekt obejmujący 7 szkół, wcześniej docieplonych było 5 placówek. – Przed kilkoma dniami podpsialiśmy umowę na podobne prace w w SP nr 10 – mówi Jarosław Wasążnik, kierownik miejskiego Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

Warte 3,5 mln złotych prace to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


„Termomodernizacja budynku SP Nr 9 im. Mikołaja Kopernika przy ul. Korczaka 2 w Tarnowskich Górach”
Nazwa Beneficjenta: Gmina Tarnowskie Góry
Wartość całkowita projektu: 3 554 895,85 zł
Kwota wydatków kwalifikowalnych: 3 332 829,96 zł
Dofinansowanie Unii Europejskiej: 2 832 905,48 zł
Okres realizacji projektu: 14.12.2018 r. – 30.11.2020 r.

Powiązane artykuły: https://tarnowskiegory.pl/2020/01/szczesliwa-dziewiatka-czyli-kolejna-szkola-bedzie-docieplona/

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.