Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Czyste Powietrze: ponownie przyjeżdża mobilne biuro programu

Drukuj stronę
Drukuj

Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze” ponownie pojawi się w Tarnowskich Górach. 4 września punkt konsultacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach najpierw pojawi się na Rynku (10.00 – 13.00), a następnie na placu przy Kościele Ojców Kamilianów, ul. Różana 2 (14:00 – 17:00).

Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze” to pilotażowy program realizowany przez dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – w Katowicach oraz Krakowie. Umożliwia spotkania bezpośrednie dla mieszkańców z ekspertami z WFOŚiGW w Katowicach, którzy doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też wymiany tzw. kopciuchów, pomogą w wypełnianiu wniosków, a przede wszystkim umożliwią ich złożenia na miejscu. Spotkania odbywają się z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

Od początku funkcjonowania programu Czyste Powietrze złożonych zostało łącznie blisko 20 tys. wniosków o dofinansowanie na wymianę kopciuchów i termomodernizację. Od 15 maja 2020 r. nabór wniosków o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze odbywa się na nowych zasadach. Maksymalna kwota dofinansowania, w przypadku wymiany starego „kopciucha”, termomodernizacji i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej, wynosi 30 tys. zł.

Harmonogram wrześniowych wyjazdów Mobilnego Biura można znaleźć na stronie:

https://www.wfosigw.katowice.pl/mobilne-biuro.html

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.