Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Teatralne Parkowanie dla dużych i małych

Drukuj stronę
Drukuj

Trzecia już edycja Teatralnego Parkowania odbędzie się w sobotyę i niedzielę 29 i 30 sierpnia w Parku Miejskim!

Teatralne parkowanie to projekt stowarzyszenia Góry Kultury wykorzystujący przestrzeń Parku Miejskiego do prezentacji wartościowych plenerowych spektakli teatralnych z okolic jak i z całej Polski. Poprzednie dwie edycje wydarzenia przyciągnęły liczną widownię i znalazły swoje miejsce na mapie kulturalnej Tarnowskich Gór.

Obecna sytuacja pokrzyżowała plany stowarzyszenia, jednak udało się zorganizować przegląd w okrojonej formie.


sobota, 29.08, godz. 20:00 – Teatralne Parkowanie – Teatr Biuro Podróży “Świniopolis”

Na pewnej świńskiej farmie wszystko jest pozorem. Ta prosta opowieść o małych świnkach wychowywanych i edukowanych przez dorosłe świnie jest dalekim echem Orwellowskiego „Folwarku zwierzęcego” . Wykorzystuje ona motywy cynicznego autorytaryzmu, dominacji i iluzji w tworzeniu fałszywej rzeczywistości, w której bogiem staje się człowiek. Ta przewrotna intryga ma na celu stworzenie idealnego obozu koncentracyjnego dla nieświadomych ponurej przyszłości uczniów-świnek. Ich beztroska zostaje gwałtownie przerwana w chwili, gdy odkrywają one prawdę o swoim świecie, którą jest rzeź. Próba buntu zostaje stłumiona i wszystkie prosiaki idą pod nóż. W tym groteskowym spektaklu wielcy opiekunowie na szczudłach górują nad małymi bezbronnymi świnkami, których marzenia o szczęściu zostają brutalnie przerwane.

Spektakl otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz na ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia, w Tarnowie w 2005 roku

——————-

Niedziela, 30.08, godz. 17:00, Spektakl dla dzieci “Baśniowy Ambaras” – Grupa Niespasowani z Pyskowic

„BAŚNIOWY AMBARAS” – to spektakl przygotowany przede wszystkim z myślą o dzieciach. Fabuła przedstawienia krąży wokół wielu znanych postaci z baśni, wśród których widzowie zobaczą, między innymi Kota w butach, czy Czerwonego Kapturka. W krainie bajek nieoczekiwanie wszystko się pomieszało. Bohaterowie w zabawny sposób postarają się znaleźć sposób, jak wyjść z tych opresji. Jest bowiem nadzieja! W krainie żyje Królowa Fantazja, która być może mogłaby posprzątać ten bajkowy bałagan… Czy bohaterom uda się do niej dotrzeć? Czy, choć pochodzą z zupełnie innych bajek, będą potrafili przekonać Królową i dojść do porozumienia? Sprawdźcie sami!

Niespasowani, to grupa artystyczna zrzeszająca młodzież i osoby dorosłe, która została założona w czerwcu 2011 roku, po premierze pierwszego (autorskiego) spektaklu pt. Buty nie do Pary. W kolejnych latach skład grupy oraz jej siedziba ulegały drobnym zmianom, by dziś Niespasowani znaleźli swoje miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach, gdzie działają jako sekcja teatralna. Niespasowani tworzą zarówno projekty dla dzieci jak i dla dorosłych, często wzbogacając występy żywą muzyką. Grupę od początku prowadzą dwie siostry – Katarzyna Kobielnik oraz Iwona Respondek.


Pandemia nie odpuszcza, dlatego prosimy pamiętać o obowiązkowych maseczkach oraz społecznym dystansie.
Ze względu na konieczność ogrodzenia miejsca spektaklu ilość miejsc będzie ograniczona – zalecamy wcześniejsze przybycie.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.