Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Remont ul. Powstańców – pierwsza faza zakończona

Drukuj stronę
Drukuj

Na ul. Powstańców Śląskich kończą się właśnie prace związane z instalacjami wodnymi, gazowymi i cieplnymi – to oznacza, że w fazę właściwą wejdą teraz prace drogowe.

W ramach prowadzonej przez Zarząd Dróg powiatowych inwestycji teraz przyjdzie czas na montaż krawężników, w pierwszej kolejności wykonany zostanie także chodnik po północnej stronie ulicy oraz ciąg główny od ul. Opolskiej do Strzeleckiej. Potem przyjdzie czas na ronda. W między czasie miasto przebuduje odcinek ul. Opolskiej pomiędzy Sobieskiego a Powstańców. Całość prac prowadzonych przez ZDP powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

Zadanie warte 5 mln zł otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Więcej o remoncie czytaj tu i tu.

 

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ – zastępczy przystanek na ul. Sobieskiego  zamiast przystanku przy ul. Powstańców Śląskich.  

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że od 18 maja 2020 r. od godz. 7:30, w związku z zamknięciem ulicy Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach, autobusy linii nr: 3, 64, 129, 143, 153, 180, 614, 615, 670 oraz 780 zostają skierowane na trasę objazdową.

Autobusy pojadą od dworca autobusowego ulicami Pokoju i Sobieskiego. Autobus linii 671 w kursie o godz. 7:10 z Pniowca w dni robocze, od skrzyżowania ulic Styczyńskiego i Sienkiewicza będzie dojeżdżał do dworca autobusowego trasą bezpośrednią – ul. Styczyńskiego, z pominięciem przystanków: POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH, WYSZYŃSKIEGO i BYTOMSKA.

Na czas trwania objazdu, na ulicy Sobieskiego, na wysokości posesji nr 21A i nr 24, zostanie uruchomiony przystanek zastępczy obsługiwany w zamian za wyłączony przystanek TARNOWSKIE GÓRY POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH.

UWAGA! Na liniach autobusowych nr 78, 739, 791 będzie obowiązywał ten sam objazd po ich przywróceniu.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.