Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

OZE: kolejny nabór uzupełniający

Drukuj stronę
Drukuj

Dodatkowe cztery instalacje solarne oraz jedna pompa ciepła mogą liczyć na dofinansowanie 85 % kosztów w projekcie Odnawialne  Źródła Energii . Nabór trwa do 4 września.

Nabór jest uzpełnieniem losowania w ramach naboru dodatkowego. Przypominamy, że dzięki 52 mln zł unijnej dotacji na projekt OZE, któremu liderujemy, w naszym mieście będzie do rozdysponowania około 20 mln zł na montaż odnawialnych źródeł energii. W ramach projektu  w naszej gminie możliwy będzie montaż ponad 1000 instalacji takich jak ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła i solary.

Tarnogórzanie, a także mieszkańcy 10 gmin partnerskich, którzy wezmą udział w projekcie, otrzymają instalacje OZE zamówione w przetargu organizowanym przez gminę i to gmina przez 5 lat po zakończeniu projektu będzie ich właścicielem. Po zakończeniu trwałości projektu instalacje zostaną przekazane na własność mieszkańcom.

Nabór dokumentów zgłoszeniowych do udziału w projekcie prowadzony będzie od dnia 17.08.2020 do dnia 04.09.2020 r. do godziny 15.30 – decyduje data wpływu dokumentów do Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.
Oryginalnie podpisany komplet dokumentów zgłoszeniowych należy złożyć:
–  w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór uzupełniający OZE”, do urny ustawionej przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach przy ul. Sienkiewicza 2 w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach urzędowania,
– przesyłką pocztową na adres Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach, ul. Sienkiewicza 2, 42-600 Tarnowskie Góry z dopiskiem „Nabór uzupełniający OZE” (decyduje data wpływu do Urzędu).

WSZYSTKIE KONIECZNE DO  ZŁOŻENIA WNIOSKU DOKUMENTY MOŻNA  ZNALEŹĆ TU.   

Jedna osoba może złożyć/przesłać jedną deklarację udziału w projekcie.


Projekt będzie współfinansowany ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i wysokość dofinansowania dla Uczestnika wyniesie do 85% kosztów kwalifikowalnych.

Projekt realizowany będzie wyłącznie przypadku otrzymania dofinansowania na jego realizację ze środków RPO WSL na lata 2014-2020 i podpisania z IOK umowy o dofinansowanie.

Gmina Tarnowskie Góry zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu.

  1. Informacje dotyczące Regulaminu naboru zgłoszeń można uzyskać:
    • telefonicznie pod numerem telefonu: 504 957 952
    • wysyłając e-mail na adres: oze@tarnowskiegory.pl

WSZYSTKIE DOKUMENTY APLIKACYJNE, REGULAMIN I ZASADY MOŻNA ZNALEŹĆ TU.


„Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg” planowanego do realizacji w ramach RPO WSL 2014-2020
Oś Priorytetowa IV Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna
Działanie 4.1 Odnawialne źródła energii Poddziałanie 4.1.3 Odnawialne źródła energii – konkurs

Informacja o wynikach losowania w naborze uzupełniającym: tu.

Więcej o projekcie OZE: tu,  tu

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.