Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Karmisz dzikie koty – gmina da Ci karmę!

Drukuj stronę
Drukuj

Gmina Tarnowskie Góry wesprze społecznych opiekunów kotów wolno żyjących. Zadanie realizowane będzie w ramach programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt z terenu Gminy Tarnowskie Góry. W celu otrzymania karmy dla kocich podopiecznych należy najpierw złożyć w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach stosowny wniosek (w załączeniu).

Złożone wnioski o wpisanie do rejestru Karmicieli będą podlegały weryfikacji. W przypadku dużego zainteresowania dokarmianiem kotów, decydować będzie kolejność złożenia wniosku. Po zweryfikowaniu przez pracowników Wydziału miejsca bytowania i dokarmiania kotów Karmiciel staje się osobą uprawnioną do odbierania na podstawie wniosku karmy przeznaczonej dla kotów wolno żyjących.

Karmiciele zobowiązani są do  prowadzenia dokarmiania kotów wolno żyjących w stałym i bezpiecznym dla zwierząt miejscu; dokarmiania kotów w sposób niestwarzający uciążliwości dla mieszkańców oraz zachowania porządku i czystości w miejscu dokarmiania. Karmiciel powinien również zgłaszać niezwłocznie zmianę danych wskazanych we wniosku, w szczególności danych
dotyczących liczby dokarmianych kotów oraz fakt zaprzestania dokarmiania; przechowywać karmę w sposób zabezpieczający przed zniszczeniem i zepsuciem oraz brać czynny udziału w ograniczeniu populacji kotów.

Regulamin i wniosek w załączeniu.

Bezpłatna karma przysługiwać będzie karmicielom w okresie jesienno – zimowym. Na każdego kota przypada ta sama ilość karmy. 

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.