Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Trwa podłączanie Osiedla w Sowicach do sieci CO

Drukuj stronę
Drukuj

W okolicach stadionu TS Gwarek pojawiły się wykopy. To efekt inwestycji prowadzonej przez spółkę Veolia Południe. Firma buduje 1,5 kilometrowe przyłącze do osiedla bloków komunalnych w Sowicach, gdzie właśnie kończy się warta blisko 10 mln zł rewitalizacja realizowana przez gminę. Przypomnijmy, budynki zyskały nowe estetyczne elewacje, odnowiono dawne „chlewiki”, powstały place zabaw, siłownia zewnętrzna, elementy małej architektury i zieleni oraz nowe chodniki. Ostatnim etapem inwestycji będzie podłączenie osiedla do ciepła systemowego.

– To duże warte około 1,5 mln zł zadanie, a tym samym kolejna inwestycja spółki Veolia Południe, która przyczyni się do ograniczenia niskiej emisji w mieście. Oprócz budynków komunalnych do sieci CO podłączone zostaną także prywatne domy oraz firmy przy ulicy Czarnohuckiej – mówi Wojciech Noga, prezes zarządu spółki Veolia Południe.

Prace zakończyć powinny się we wrześniu – najpóźniej w połowie października. Okresowo w rejonie Sowic mogą pojawić się utrudnienia dla kierowców, w postaci ruchu wahadłowego.     

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.