Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Na ulicy Powstańców Śląskich praca wre

Drukuj stronę
Drukuj

Trwa realizowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach remont ulicy Powstańców Śląskich. W ramach powyższej inwestycji Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zakończyło już dwa etapy wymiany sieci wodociągowej wraz z przyłączeniami.

Wymieniono wodociąg oraz przyłącza domowe na odcinku od ul. Opolskiej, gdzie jest planowane nowe rondo do ul. Mickiewicza (łącznie ok. 365 mb sieci wodociągowej oraz 19 sztuk przyłączy). Kończą się prace na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Strzeleckiej, gdzie także położony został nowy wodociąg o długości 290 mb. W przyszłym tygodniu przeprowadzone zostaną próby szczelności. Aby zapewnić w przyszłości niezawodną pracę sieci wodociągowej zastosowano rury wykonane z nowoczesnych i trwałych materiałów, które posłużą mieszkańcom przez następne lata. 

Po zakończeniu remontu ulicy Powstańców Śląskich miasto przystąpi do prac w obrębie ulicy Sobieskiego. Na jedno i drugie zadanie zarówno powiat, jak i miasto, otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zadania warte są kolejno ponad 5 i 7 mln zł. Wszystkie prace zakończą się z końcem przyszłego roku, w efekcie zwiększy się bezpieczeństwo i wygoda kierowców, pieszych oraz rowerzystów na obu ulicach – powstaną przy nich drogi rowerowe, nowe chodniki, przy Sobieskiego uregulowane zostaną także miejsca parkingowe, spowolniony zostanie także ruch.

Przypominamy harmonogram prac:

– od maja trwają prace na ul. Powstańców Śląskich – realizuje powiat,
– w pierwszej kolejności budowa – po ruchem – ronda na skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Powstańców śląskich (obok sądu) – powiat,
– przebudowa skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Powstańców Śląskich i Styczyńskiego – budowa ronda – powiat,
– po zakończeniu tych prac – przebudowa (pod ruchem) skrzyżowania ulic Opolskiej i Sobieskiego – miasto,
– w następnej kolejności przebudowa ulicy Powstańców Śląskich – powiat; termin – maksymalnie do maja 2021,w tym czasie w drodze wymienione zostaną także sieci
– przebudowa ulicy Sobieskiego – miasto, koniec do końca 2021 roku

Objazd wytyczony jest ulicami: Opolską, Sobieskiego, Sienkiewicza, Styczyńskiego i Pokoju.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.