Marszałek w kopalni i dla kopalni – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Marszałek w kopalni i dla kopalni

Drukuj stronę
Drukuj

Marszałek Województwa śląskiego Jakub Chełstowski wraz z Izabelą Domogałą, Członkiem Zarządu Województwa odwiedzili dziś Zabytkową Kopalnię Srebra oraz wylot Sztolni Głębokiej Fryderyk.

Wizyta miała związek z kończącymi się pracami budowlanymi przy wylocie sztolni. Przypomnijmy: po ponad roku kończy się likwidacja zapadliska przed wylotem wraz z odbudową 50 metrów sztolni , a także prace konserwatorskie portalu. Inwestycja warta 3,5 mln została sfinansowana przez Urząd Marszałkowski. Prace zakończą się w sierpniu, na nich jednak nie koniec prac przy wylocie. Gmina Zbrosławice, bo to na jej terenie leży wylot wraz z roznosem, także dzięki pomocy Urzędu wykonała projekt ścieżki edukacyjnej i zagospodarowania otoczenia portalu.

– Ze swojej strony zapewnimy wsparcie finansowe prac – powiedziała Izabela Domogała.

– Cieszymy się z zainteresowania najważniejszymi zabytkami Tarnowskich Gór i całego regionu, szczególnie, że to Urząd Marszałkowski jest jednym z głównych właścicieli i zarządzających dobrem wpisanym na listę UNESCO – powiedział Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór ds. gospodarczych.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.