Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Rządowe pieniądze dla klubów sportowych

Drukuj stronę
Drukuj

115 tysięcy złotych łącznie trafi do tarnogórskich klubów sportowych w ramach realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki programu „KLUB”, którego ideą jest rozwijanie sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Symboliczne czeki przekazali dziś sportowcom z Tarnowskich Gór: premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Sportu i Turystyki Danuta Dmowska – Andrzejuk. Spotkanie ze sportowymi działaczami odbyło się na stadionie TS Gwarek.

– Pozyskane pieniądze przeznaczone zostaną na nagrody za dobrą pracę naszych trenerów, by docenić ich wysiłki oraz na zakup nowego sprzętu – mówi Tomasz Pąchalski z MKS-u Park Wodny Tarnowskie Góry czyli jednego z dofinansowanych klubów. – Dobrego sprzętu nigdy nie za wiele – dodają przedstawiciele pozostałych klubów. 

Dofinansowanie mógł pozyskać podmiot działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenia sportowe skierowane do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Rządowe pieniądze trafią do:

 • Uczniowskiego Klubu Sportowego 15 Dreamteam – 10.000 zł
 • Uczniowskiego Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Champions Tarnowskie Góry – 10.000 zł
 • Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwójka – 10.000 zł
 • SSZ Strzybniczanka Tarnowskie Góry – 10.000 zł
 • Uczniowskiego Klubu Sportowego Trójka Tarnowskie Góry – 10.000 zł
 • Uczniowskiego Klubu Sportowego G4 – 10.000 zł
 • Uczniowskiego Klubu Sportowego Gwiazda Tarnowskie Góry – 10.000 zł
 • MKS Park Wodny Tarnowskie Góry – 10.000 zł
 • Koszykarskiego Klubu Sportowego Tarnowskie Góry – 10.000 zł 
 • KS Górnik Bobrowniki Śląskie – 10.000 zł
 • Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Skarbek” Tarnowskie Góry – 15.000 zł

Program realizowany jest od 2016 roku. W ramach jego pierwszej edycji udzielono finansowego wsparcia 2151 klubom sportowym. Kolejne umożliwiły dofinansowanie odpowiednio 3352 (w 2017 r.) i 3616 (w 2018 r.) klubów sportowych z terenu całej Polski. W roku 2019 w ramach Rządowego Programu KLUB wsparcie trafiło do rekordowo wysokiej liczby 3 885 podmiotów. W edycji 2020 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel kwotę w wysokości 40 mln zł.

W towarzyszących wizycie rozmowach z przedstawicielami rządu a władzami miasta poruszono między innymi temat konkursów ministerialnych, w ramach których istnieje szansa pozyskania dofinansowania na infrastrukturę obiektów sportowych. Przy tej wręczono pani Minister kopię wniosku złożonego do ministerstwa na dofinansowanie budowy jednego z boisk treningowych, które znajdą się obok płyty głównej stadionu Gwarka. Docelowo mają tam powstać dwa boiska: jedno sztuczne z oświetleniem i zapleczem, drugie ziemne, obok którego usytuowany będzie psi park. Projekty są już gotowe, złożony przez miasto wniosek dotyczy wartej ponad 6 mln zł inwestycji. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.