Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

COVID 19: ile miasto wydało na walkę z epidemią?

Drukuj stronę
Drukuj

454 tysiące 891 zł wydała gmina do tej pory na walkę z epidemią. Zawierające się w tej kwocie pieniądze przeznaczone zostały m.in. na zakup maseczek, środków dezynfekcyjnych i innego sprzętu ochronnego, a także na obiady wydawane przez MOPS oraz zakup ambulansu dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera. W czerwcu gmina zapanowała na ten cel kolejne wydatki – tym razem w wysokości 55 tys. zł.

Znacznie kosztowniejsze będą dla gminy ubytki w budżecie spowodowane zmniejszonymi dochodami z podatków z powodu covid, jak również zniżki i ulgi, które zaproponowała gmina przedsiębiorcom oraz mieszkańcom lokali komunalnych.

– Śląski Związek Gmin i Powiatów wykonał ankietę dotyczącą wsparcia dla przedsiębiorców i okazało się, że jesteśmy w czołówce – na całe województwo liczące 180 gmin tylko 24 podjęły takie uchwały. Trudno na dziś oszacować straty w budżecie z tytułu obniżonych wpływów podatkowych i udzielonych zniżek. Musimy być przygotowani, że koszty wyniosą kilkanaście milionów złotych, a nawet 30 milionów – mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta ds. gospodarczych.

Warto także przypomnieć, że ponad 222 tys. zł gmina przekazała Szpitalowi Specjalistycznemu nr 1 w Bytomiu. To pieniądze, które należały nam się z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jednakże przeznaczyliśmy je na pilniejszy cel, jakim jest walka z wirusem.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.