Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Ulica Zachnika gotowa!

Drukuj stronę
Drukuj

Gmina Tarnowskie Góry w grudniu 2019 r. zakończyła realizację projektu pn. „Zwiększenie dostępności terenów inwestycyjnych poprzez budowę ulicy Zachnika w Tarnowskich Górach”.

 

Wartość projektu to 3 152 339,83 zł – w tym dofinansowanie:

EFRR-  2 331 155,31zł

Budżet Państwa – 663 567,53 zł

Realizacja projektów miała na celu budowę ulicy Zachnika w Tarnowskich Górach. Wybudowana droga ma długość 263 m. W celu połączenia projektowanego odcinka drogi z ul. Nakielską i ul. Polną zaprojektowano także skrzyżowania zwykłe z poszerzeniem jezdni w ul. Polnej oraz wymianę nawierzchni i budowę pobocza w ul. Nakielskiej. Ponadto w ramach projektu wybudowano kanalizację deszczową, oświetlenie oraz przebudowano sieć teletechniczna. Wybudowana ulica zwiększa dostępność do nowopowstałych terenów inwestycyjnych typu brownfield przy ulicy Polnej w Tarnowskich Górach.

Środki na realizacje w/w przedsięwzięć pozyskane zostały z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. w ramach działania: 6.1. Drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.