Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarmilo: stacja trafo już na miejscu

Drukuj stronę
Drukuj

Wczoraj (5.05) na terenie po Tarmilo pojawiła się stacja transformatorowa, dziś jest już osadzona w gruncie. Teraz w planie przyłączenie napięcia.

Koniec prac jeszcze w maju. W międzyczasie ogłoszony zostanie przetarg na wart około 1,5 mln zł pierwszy etap gospodarowania terenu. Obejmować będzie on budowę sieci i parkingu na około sto samochodów i autobusy. W drugim etapie – ze względu na oszczędności spowodowane epidemią przełożony na czas późniejszy – na miejscu pojawi się zieleń i mała architektura. Według planu parkować będzie można na miejscu jesienią.

Docelowo w miejscu po zakłsdach odzieżowych Tarmilo gmina wspólnie z partnerem prywatnym zamierza stworzyć centrum kulturalno – rozrywkowe. Znajdą się tu m.in. muzeum, sala widowiskowa na 700 miejsc, księgarnia, hotel, spa, restauracja z zielenią na dachu, parking podziemny. Najważniejszym punktem inwestycji będzie maszyna parowa stanowiąca kopię (1:1) jednej z maszyn pracujących w Tarnowskich Górach pod koniec XVIII wieku.

 

Więcej o planach: tu , tu i tu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.