Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Sowice: rewitalizacja budynków komunalnych postępuje

Drukuj stronę
Drukuj

Elewacje budynków już prawie zupełnie gotowe, wymana instalacji w środku budynków trwa, podobnie jak układanie chodników i placów. Tynkowanie budynków gospodarczych w podwórzu zacznie się wkrótce, budowa drogi dojazdowej do budynku przy ul. Bocznej 6 już się rozpoczęła.

Potem do wykonania zostaną place zabaw, siłownia zewnętrza, montaż elementów małej architektury i zieleni. 11 budynków miejskich przy ulicach Grzybowej, Bocznej i Czarnohuckiej w Sowicach przechodzi gruntowną modernizację. Wszystko dzięki wartej blisko 10 mln zł rewitalizacji. Zakończenie miejskiej inwestycji, która otrzymała 7,7 mln zł unijnego dofinansowania, zaplanowano na jesień. Wkrótce potem do budynków doprowadzone zostanie ciepło systemowe.

Całkowita wartość projektu to 9 811 114,39 zł. Wydatki kwalifikowane wynoszą 7 718 865,96 zł. Dofinansowanie ma wartość 7 332 922,73 zł, w tym z EFRR: 6 561 036,13 zł, reszta pieniędzy pochodzi z dotacji  w ramach Kontraktu Terytorialnego (budżet państwa). 

Więcej o inwestycji:

Rewitalizacja budynków w Sowicach coraz bliżej

 

 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.