Projekt  Zdalna Szkoła czyli komputery dla uczniów – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Projekt  Zdalna Szkoła czyli komputery dla uczniów

Drukuj stronę
Drukuj

Konkurs grantowy –  zdalna szkoła wsparcie Ogólnopolskiej Sieci edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego  realizowany jest  we współpracy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa  w ramach programu operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Na realizację projektu przeznaczono  – środki europejskie – 84,63 % oraz środki budżetu państwa – 15,37%.

Projekt grantowy pozwala w prosty i szybki pozyskać dodatkowe środki finansowe na wyposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji W czasie epidemii dbanie o zdrowie i edukacje mieszkańców poprzez zapewnienie możliwości nauki zdalnej jest jednym ze sztandarowych działań prewencyjnych

Gmina Tarnowskie Góry wystąpiła z wnioskiem  i  w dniu 20 kwietnia 2020 r. zawarta została umowa o powierzenie grantu w wysokości 99 800 zł za który został zakupiony sprzęt komputerowy do zdalnej nauki dla uczniów, którzy nie mają możliwości uczestnictwa w lekcjach online.

Sprzęt komputerowy został przekazany do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Tarnowskie Góry.

Przypomnijmy, że w ramach projektu gmina zakupiła 40 laptopów, które służyć będą najbardziej potrzebującym uczniom do nauki. Ten wart prawie 100 tys. zł sprzęt został rozdysponowany po szkołach jeszcze w kwietniu.

Wcześniej o projekcie  pisaliśmy tu.

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.