Powietrzna akademia – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Powietrzna akademia

Drukuj stronę
Drukuj

Veolia Południe Sp. z o.o. zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych pod nazwą Powietrzna Akademia organizowanych przez Airly i Fundację Veolia. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych w ramach umożliwienia skutecznej edukacji domowej w zakresie ochrony środowiska i dbałości o lepsze powietrze, którym oddychamy.

Co powinniśmy wiedzieć o zajęciach Powietrzna Akademia?

Powietrzna Akademia to lekcja online na platformie ClickMeeting (45 min.). Są to zajęcia interaktywne z możliwością zadawania pytań prowadzącym. W celu zagwarantowania miejsc na lekcji online należy dokonać bezpłatnej rezerwacji poprzez podany poniżej link. Każdy uczeń chcący wziąć udział w zajęciach musi dysponować urządzeniem z dostępem do Internetu oraz zalogować się do platformy używając swojego lub rodziców adresu e-mail.

Jak zarejestrować się na bezpłatną lekcję online?

Aby zarejestrować się na zajęcia Powietrzna Akademia wystarczy kliknąć w (“Link do rejestracji”) następnie wypełnić krótki formularz rejestracyjny dostępny na stronie i potwierdzić rejestrację klikając [REJESTRUJ]. W wiadomości zwrotnej, wysłanej na podany adres mailowy znajdzie się instrukcja oraz bezpośrednie odnośniki do zajęć edukacyjnych.

Lekcja online Powietrzna Akademia odbędzie się 15 maja 2020 roku (piątek) o godz. 10:00

Link do rejestracji: https://airly.clickmeeting.pl/powietrzna-akademia-airly-i-fundacja-veolia/register?_ga=2.203472343.633647461.1588608031-1725484734.1587562505

Tematyka i zakres programu lekcji:
– składniki powietrza
– źródła zanieczyszczenia atmosfery
– zjawiska powodujących smog
– sposoby działań na rzecz czystego środowiska

Lekcja prowadzona będzie w formie wykładu połączonego z eksperymentami i pokazami. Uczniowie będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącym edukatorom.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.