Maseczki dla MOPS-u i Caritasu – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Maseczki dla MOPS-u i Caritasu

Drukuj stronę
Drukuj

Po 500 profesjonalnych maseczek jednorazowych przekazanych Urzedowi Miejskiemu przez Rafała Wlazłowskiego, prezesa tarnogórskiego Centrum Elektroniki trafiło dziś do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Stacji Opieki Caritas – Domowego Hospicjum.

Spośród trzech tysięcy maseczek część trafiła już do Bi-Medu, kolejna pojedzie do Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Przypomnijmy, że wcześniej 10 tysięcy maseczek zakupił Wydział Zarządzania Kryzysowego tarnogórskiego magistratu. Połowę z nich rozdysponowano w Ratuszu – z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Adriana Wolnika odebrali je przewodniczący Zarządów Rad Dzielnic dla swoich mieszkańców. Rady przekazała na walkę z koronowirusem część swojego budżetu. Jednocześnie Gmina wsparła także lokalny biznes – maseczki zamówiono w Tarnogórskich Zakładach Odzieżowych, u lokalnych wytwórców takich jak Hafcik, Amistyl, Femme i Rękodzielne Tarnogórzanki zamówiono natomiast maseczki wielokrotnego użytku w tarnogórską kratę. Maseczki te rozdawane są m.in. tarnogórzanom zgłaszającym się po worki na śmieci.

Pozostałe 5 tysięcy jednorazowych maseczek trafiło m.in. do przedszkoli, żłobków i parafii.

O maseczkach pisaliśmy wcześniej m.in. tu i tu

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.