Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Nowe zasady powrotu do normalności – etap I

Drukuj stronę
Drukuj

Cztery etapy zdejmowania obostrzeń sanitarno- epiemiologicznych przedstawili dziś przedstawiciele Rządu RP – premier Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Na początek – od poniedziałku 20 kwietnia – otwarte zostaną lasy i parki, choć – jak podkreślił premier – nie jest to zaproszenie do niekontrolowanej rekreacji. Złagodzone zostaną także przepisy w handlu – w sklepie do 100 m kw przebywać będzie mogło 4 klientów na kasę, w sklepach powyżej 100 m kw – jedna osoba na 15 m kw. Zasada 15 m kw. obowiązywać ma też w kościołach. Pracownicy sklepów poddawani będą kontroli zdrowia. 

Na początek – od poniedziałku 20 kwietnia – otwarte zostaną lasy i parki, choć – jak podkreślił premier – nie jest to zaproszenie do niekontrolowanej rekreacji. Złagodzone zostaną także przepisy w handlu – w sklepie do 100 m kw przebywać będzie mogło 4 klientów na kasę, w sklepach powyżej 100 m kw – jedna osoba na 15 m kw. Zasada 15 m kw. obowiązywać ma też w kościołach. Pracownicy sklepów poddawani będą kontroli zdrowia. 

– Będziemy sukcesywnie łagodzić obostrzenia, wszystko zależy jednak od krzywej zachorowań – zaznaczył premier. 

Link do konferencji prasowej: https://www.facebook.com/watch/live/?v=663350361118110&ref=watch_permalink

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.