Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Przebudowa ulicy Sobieskiego – co, gdzie, kiedy?

Drukuj stronę
Drukuj

Gmina Tarnowskie Góry pozyskała 3,8 mln zł dofinansowania w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych na realizację zadania inwestycyjnego „Przebudowa ulicy Sobieskiego”. Pierwszy, wstępny etap prac rozpocznie się już w tym roku, główne prace to sprawa roku przyszłego. Zanim się zaczną, powiat musi przebudować ulicę Powstańców Śląskich.

Całość kosztów przebudowy ul.Sobieskiego, którą miasto przyjęło od powiatu przed dwoma laty to 7 mln 663 tys. zł. Połowa kosztów pochodzić będzie z budżetu miasta. W tym zaplanowano w ramach zadania przebudowę skrzyżowania ulic Opolskiej i Sobieskiego. Reszta przebudowy zajmie około roku i będzie zsynchronizowana z realizowaną przez powiat tarnogórski rozbudową ulicy Powstańców Śląskich. Jedno i drugie zadanie otrzymało wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Warta około 5 mln zł przebudowa ul. Powstańców powinna zacząć się wkrótce – przetarg na prace już rozstrzygnięto. Termin zakończenia wg umowy to ma 2021 roku, ale prace powinny zakończyć się wcześniej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.