Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Powstaje wodny plac zabaw

Drukuj stronę
Drukuj

Tuż obok Parku Wodnego w Tarnowskich Górach powstaje wodny plac zabaw dla dzieci. Znajdzie się tu basen do letnich kąpieli, którego niecka liczyć będzie 338 m kw. wraz z plażą o powierzchni 1200 m kw. W środku basenu stanie wieża z trzema zjeżdżalniami. W zbiorniku zamontowane zostaną zostaną także „tryskające zabawki”. Wokół basenu przewidziano miejsca na leżaki i parasole.

– Inwestycja jest częścią rozbudowy Parku Wodnego. Wodny plac zabaw adresowany będzie do najmłodszych dzieci. Jako, że stanowić ma część oferty parku wodnego, dostępny będzie w ramach biletu. Obiekt otwierany będzie w okresie letnim na około 3 miesiące w roku – mówi Michał Fajer, prezes Agencji Inicjatyw Gospodarczej, która zarządza Parkiem Wodnym i Halą Sportową.

Koszt przedsięwzięcia to 2,5 mln zł. Spółkę wsparło miasto, które ogólem na inwestycje w Parku Wodnym przekazało 1 mln zł. 

Zgodnie z zawartą z wykonawcą umową wodny plac zabaw gotowy miał być do końca maja, a  jego uroczyste otwarcie planowano w Dniu Dziecka. 

– Wpłynęło do nas pismo od wykonawcy o wydłużenie okresu realizacji zadania z uwagi na problemy ze sprowadzeniem zamówionych w Słowenii filtrów, co jest pokłosiem pandemii.  Martwimy się, że koronawirus i tak pokrzyżuje plany związane z terminem otwarcia placu, bowiem nie wiemy do kiedy obiekty rekreacyjne będą musiały być nieczynne – mówi Michał Fajer. 

Wśród zdjęć aranżacja poglądowa terenu plaży. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.