Maseczki dla mieszkańców – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Maseczki dla mieszkańców

Drukuj stronę
Drukuj

10 tysięcy maseczek zakupił Wydział Zarządzania Kryzysowego tarnogórskiego magistratu. Połowę z nich rozdysponowano dziś w Ratuszu. Z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej – Adriana Wolnika odebrali je przewodniczący Zarządów Rad Dzielnic dla swoich mieszkańców. Warto przy tym pokreślić, że każda z Rad Dzielnic przekazała na walkę z koronowirusem 25 procent swojego budżetu. Gmina jednocześnie wsparła lokalny biznes – maseczki zamówiono w Tarnogórskich Zakładach Odzieżowych. Pozostałe 5 tysięcy maseczek trafi do przedszkoli, żłobków, parafii oraz organizacji pozarządowych.

Dodatkowo 3 tysiące maseczek szytych przez lokalnych rzemieślników, w tarnogórską kratkę, zakupił Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta. Mieszkańcy będą mogli je otrzymać wraz z workami na śmieci, po które można się zgłaszać od poniedziałku do Ratusza – w godz. 10.00 – 13.00. Będziemy je także dołączać do wydawanych po majowym długim weekendzie wyników mammografii. Maseczki rozdawane będą do wyczerpania zapasów. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.