Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Koronawirus – miejskie wsparcie dla szpitali!

Drukuj stronę
Drukuj

Tarnowskie Góry przekazały przyznane nam przez Metropolię środki na rzecz Oddziału Zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu. To kwota 222 153 zł.

– Oddział Zakaźny Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu obsługuje mieszkańców Metropolii, w tym mieszkańców naszego miasta, którzy kierowani są do tej placówki z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Metropolia pomogła nam przekazując pieniądze na rzecz Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego, a my zdecydowaliśmy o przekazaniu przysługujących naszej gminie środków Oddziałowi Zakaźnemu w Bytomiu. To nasz gest solidarności i ukłon w kierunku placówki, która troszczy się o też o tarnogórzan – mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta ds. gospodarczych. 

Przypomnijmy, dzięki inicjatywie burmistrza Tarnowskich Gór, na liście placówek wytypowanych do dofinansowania przez Górnośląsko – Zagłębiowską Metropolię znalazł się Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach, który otrzymał 365 tys. zł na walkę z koronawirusem. 

Do przodu posuwa się także kwestia zakupu przez miasto, powiat i pozostałe gminy powiatu karetki dla szpitala.

– Został już wraz z prezesem placówki wybrany konkretny pojazd do zakupu. Na najbliższej kwietniowej sesji, która odbędzie on-line, podejmiemy ostateczną decyzję. Zakup wesprą także pozostałe gminy powiatu – informuje Piotr Skrabaczewski. 

Miasto zadeklarowało na ten cel blisko 60 tys. zł, powiat – 100 tys. zł, pozostałe gminy mają wesprzeć zakup kwotami uzależnionymi od ilości mieszkańców. Jeżeli zgromadzona pula środków będzie zbyt mało – brakującą kwotę dołożą gmina Tarnowskie Góry i powiat. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.