Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Dziesiąta rocznica katastrofy smoleńskiej

Drukuj stronę
Drukuj

Dokładnie o godz. 8.41 burmistrz Piotr Skrabaczewski i Adrian Wolnik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tranowskich Górach złożyli hołd i kwiaty przy pomniku upamiętniającym ofiary Katastrofy Smoleńskiej, która wydarzyła się właśnie o tej porze 10 lat temu.

Przypominamy, że w katastrofie rządowego Tu-154 w Smoleńsku zginęło w sumie 96 osób, a wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.