Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Dworzec autobusowy zdezynfekowany

Drukuj stronę
Drukuj

Po przeprowadzonej przez miasto na przystankach dezynfekcji teraz odkażono już dworzec autobusowy. Do akcji doszło po interwencji służb miejskich.

Wcześniej – jak wynika z odpowiedzi udzielonej miastu przez Zarząd Transportu Metropolitarnego – dezynfekowane były wszystkie newralgiczne punkty i miejsca (klamki, poręcze lady) obiektu. Na wniosek gminy Tarnowskie Góry wczorajszej nocy wykonano także dezynfekcję samego dworca.

– Dostaliśmy zapewnienie, że kolejne akcje dezynfekcyjne będą wykonywane cyklicznie adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemiologicznej – mówi Piotr Machura, naczelnik miejskiego Wydziału Gospodarki Miejskiej.

Na tym jednak nie koniec zmian na dworcu. Na początku kwietnia wszystkie drzwi wejściowe na halę oznaczone zostały informacjami z zaleceniem, aby ograniczyć przebywanie na terenie dworca, z użytkowania wyłączona została część krzeseł, które również są wyraźnie oznaczone plakatem z informacją o zakazie siadania.

Co 20 minut nadawany jest krótki komunikat, w którym przypomina się o wprowadzonych zasadach bezpieczeństwa, odpowiednie informacje są również wyświetlane na ekranach i wyświetlaczach rozmieszczonych na całym terenie. Dodatkowo wszystkie krzesła i ławki są myte co dwie godziny, z podobną częstotliwością sprzątana jest także toaleta, w której zamiast dotychczas używanych suszarek do rąk montowane są podajniki do papieru. Na drzwiach toalet również wywieszono informację, że wewnątrz może przebywać jedna osoba. Ponadto przeprowadzono odgrzybianie używanej klimatyzacji.

Przypomnijmy, że Gmina przeprowadziła dezynfekcję 78 przystanków autobusowych znajdujących się na terenie miasta. Akcje dezynfekcji będą przeprowadzane cyklicznie, podobnie jak mycie przystanków, które obecnie trwa. W celu zminimalizowania uciążliwości dla pasażerów oczekujących na autobus dezynfekcja  przystanków prowadzona jest w porze nocnej. Kolejna dezynfekcja planowana jest po okresie świątecznym.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.