Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Uwaga na fałszywych pracowników sanepidu!

Drukuj stronę
Drukuj

W związku z pojawieniem się w Polsce wirusa SARS-CoV-2, oszuści postanowili wykorzystać okazję, by wyłudzać pieniądze i okradać mieszkania. Tym razem złodzieje podają się za pracowników sanitarnych – informuje policja. Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach opublikowała komunikat, w którym zaznacza, że nie wysyła pracowników do prywatnych domów w celu ich dezynfekcji! Osoby zatrudnione w tej instytucji, ktore mogą mieć z nami kontakt powinny okazać legitymację służbową!

„Oszuści chcąc wejść w posiadanie czyjegoś mienia, podają się za przedstawicieli służb sanitarnych, proponując dezynfekcję mieszkania lub oferując do sprzedaży „skuteczne leki” na koronawirusa, szczepionki, zioła, a nawet amulety” – ostrzegają policjanci. 

Funkcjonariusze apelują, by nie wpuszczać do domów i mieszkań ludzi, którzy podają się za pracowników sanitarnych. W sytuacji, gdy odwiedzi nas ktoś podszywający się za pracownika sanepidu, należy niezwłocznie poinformować policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.