Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Szpital uzbierał na respiratory, potrzebne jeszcze środki ochrony bezpośredniej!

Drukuj stronę
Drukuj

W ciągu 3 dni, na ogłoszonej przez tarnogórski szpital zbiórce zgromadzono pieniądze, które wraz z oszczędnościami stowarzyszenia „Na zdrowie” pozwoliły zakupić 3 przenośne respiratory ratunkowe. Jedna z firm dodatkowo wpłaciła aż 66 tysięcy złotych, które pozwolą zakupić respirator stacjonarny. Szpital boryka się jednak z brakiem maseczek, kombinezonów, dozowników i środków do dezynfekcji. Prosi wszystkich, którzy posiadają powyższe materiały lub mogą wskazać miejsca, gdzie jeszcze można je kupić o pilną informacje.

– Firma AQUAREN wpłaciła na nasze konto 66 tysięcy, z prośbą aby zakupić w ich imieniu kolejne respiratory. W tej sytuacji po konsultacji z ordynatorem naszego Oddziału Intensywnej Terapii chcemy nabyć dodatkowo superspecjalistyczny respirator stacjonarny, którego koszt wynosi 88 tysięcy złotych – informuje Beata Poprawa, ordynator Oddziału Wewnętrznego WSP im. B. Hagera w Tarnowskich Górach. – Zbiórka nadal trwa – zapewniam, że każda ofiarowana złotówka będzie przeznaczona na zakup sprzętu. Bez Was nic by się nie udało. Teraz mamy szansę uratować ludzi, którzy będą potrzebować wsparcia w leczeniu niewydolności oddechowej. Razem pokonamy nie tylko koronawirusa, ale też będziemy mogli przez najbliższe lata zapewnić tarnogórzanom ten dodatkowy #oddechżycia. Nie ma piękniejszych emocji – dodaje na swoim facebookowym profilu pani doktor. 

Placówka prosi jednocześnie o wszelkie informacje dotyczące możliwości zakupu lub otrzymania środków ochrony bezpośredniej – maseczek, kombinezonów, środków dezynfekcyjnych etc. Z apelem do mieszkańców, zwłaszcza przedsiębiorców, zwraca się Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach. Napisano w nim: „Jeśli ktoś z państwa dysponuje powyższymi środkami prosimy – wesprzyjcie szpital w działaniach i przekażcie im każdą możliwą ilość masek, kombinezonów ochronnych i środków dezynfekcyjnych, by mogli spełniać jak najlepiej swoją rolę”. Kontakt ze szpitalem w tej sprawie: 693 200 820. 

Dodatkowo na portalu pomagam.pl Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje akcję „Dla dzisiejszych rycerzy”. W średniowieczu mieliśmy rycerzy, którzy byli mężni i przestrzegali zasad etosu.

„Obecne chwile mają swoich nowych rycerzy, którzy w trudnych czasach epidemii koronawirusa dbają o nasze zdrowie i życie. Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku chce wesprzeć lekarzy oraz personel medyczny naszego Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera w Tarnowskich Górach. Chcemy uzbroić w pełen rynsztunek naszych nowych rycerzy – lekarzy. Chcemy wyposażyć w pełen bezpieczny ekwipunek ratowniczy 5 OSÓB.

Przy zmieniających się szybko cenach na rynku- potrzebujemy szybkiego wsparcia. Chcemy, jak najszybciej, podarować sprzęt szpitalowi. O co prosimy wszystkich Ludzi Dobrej Woli? Komplet ratowniczy będzie składał się kombinezonu, profesjonalnej maski, przyłbicy lekarskiej.

Każda, nawet najmniejsza wypłata, wesprze ten szczytny cel i pokaże, że wspieramy sercem bohaterów dzisiejszych czasów!” – napisali organizatorzy zbiórki. 

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/c83y44hk?fbclid=IwAR0zp54LSz6_c8gmyGTNYZ3RqQS8OCTVR6mFlZqo-Ox1wOj7ZN_BG9PGLTg

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.