Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Postępuj rozsądnie z odpadami!

Drukuj stronę
Drukuj

W związku z aktualną sytuacją związaną z koronawirusem apelujemy o rozsądne postępowanie z odpadami poprzez właściwe praktyki we własnych gospodarstwach domowych. Oto kilka wskazówek:

Rób zakupy z rozsądkiem!   

Sklepy, w których można nabyć najpotrzebniejsze produktu wciąż działają i będą działać. Aby produkty przez nas zakupione nie trafiły do kosza należy przemyśleć swoje zakupy. W najbliższym czasie warto zwrócić szczególną uwagę na rozsądne decyzje zakupowe,  aby nie wyrzucać więcej niż zazwyczaj. Nie powinniśmy się obawiać braku towarów a strach bywa złym doradcą zakupowym.

Objętość odpadów można zmniejszyć!

Aby w śmieciarkach zmieściło się więcej odpadów należy pamiętać o zgniataniu butelek oraz innych opakowań z tworzyw sztucznych, składaniu opakowań papierowych i kartonów.

Remonty można ograniczyć lub przesunąć na później!

Wiosna zawsze kojarzy nam się z porządkami, remontami itp. Obecny trudny czas to nie jest czas na takie zadania. W naszym mieście wstrzymano zbiórkę odpadów wielkogabarytowych oraz zamknięto PSZOK aż do odwołania. Warto więc zracjonalizować zakupy
w marketach budowlanych i powstrzymać się na jakiś czas od prac generujących odpady wielkogabarytowe.

Kompostowanie odpadów? Dlaczego nie?

Odbiór odpadów biodegradowalnych sprzed nieruchomości odbywa się co prawda normalnie, jednak ze względu na zawieszone wydawanie dodatkowych worków na odpady biodegradowalne w Urzędzie Miejskim zachęcamy do kompostowania odpadów. Warto, aby właściciele nieruchomości jednorodzinnych pomyśleli o zagospodarowaniu odpadów zielonych we własnym zakresie i np. spróbowali stworzyć własny kompostownik przynajmniej na trwający trudny okres. Kompost może się przydać jako nawóz!

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.