Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Koronawirus: lepiej zapobiegać niż leczyć

Drukuj stronę
Drukuj

Imprezy, działalność instytucji, szkół oraz placówek szkolnych i opiekuńczych w mieście zostaną zawieszone od 13 do 25 marca.

Decyzję podjęto na zakończonym właśnie spotkaniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jego posiedzenie zostało zwołane w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa w całej Polsce oraz dzisiejszą konferencją Rządu RP w tej samej sprawie.

Prezes rady Ministrów – także dziś (11.03) – ogłosił decyzję o zamknięciu szkół i przedszkoli i żłobków od 15 marca oraz zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych od 12 marca. Tak samo będzie w naszym mieście: w czwartek i piątek w szkołach i przedszkolach będą zapewnione zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie są w stanie zająć się nimi zająć w pierwszych dniach po ogłoszeniu zakazu. Od poniedziałku do 25 marca placówki te będą już zupełnie zamknięte. Podobnie będzie w żłobkach.

Od piątku (jutro podpisane ma zostać zarządzenie burmistrza w tej sprawie) do 25 marca zawieszona zostanie działalność  miejskich instytucji kultury takich jak Tarnogórskie Centrum Kultury, Muzeum w Tarnowskich Grach, Miejska Biblioteka Publiczna i Pałac w Rybnej, oraz Parku Wodnego i Hali Sportowej; ponadto do 25 marca wprowadzony zostaje także zakaz organizacji imprez i spotkań stowarzyszeń, związków oraz innych organizacji.

Od piątku odwołane zostają zajęcia sportowe w obiektach zamkniętych i otwartych oraz w świetlicach i innych placówkach wsparcia dziennego dla dzieci.

W przypadku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od piątku zawiesza się dzienny pobyt w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych i Samotnych, Środowisko Dom Samopomocy dla Osób Zaburzonych Psychicznie.

Urzędnicy proszą i apelują o załatwianie możliwie dużej ilości spraw online, wstrzymanie się z załatwianiem w urzędach spraw które mogą poczekać,  dokonywanie wszelkich płatności za pomocą internetu.

– Cała akcja  ma charakter profilaktyczny –  lepiej przeciwdziałać niż leczyć – uspokajają Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych i Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych dodając, że akcja profilakatyczna – zarówno w Tarnowskich Górach jaki całej Polsce – może zostać przedłużona.

Osobom oczekującym na załatwienie spraw w Urzędzie, ale też w innych miejscach publicznych,  przypominamy o zaleceniach służb sanitarnych.

Właścicieli lokali gastronomicznych i usługowych prosimy o nieorganizowanie imprez czy spotkań, wszystkich tarnogórzan o unikanie miejsc, gdzie przebywa większa liczba osób.

TRANSPORT PUBLICZNY

W ramach profilaktyki antywirusowej Zarząd Transportu Metropolitalnego , oprócz dokładnego mycia pojazdów, automatycznie zamykanych drzwi i wzmożonych kontroli czystości wprowadził następujące środki ostrożności:

– zawieszenie sprzedaży biletów w pojazdach,
– regularna obsługa przystanków „na żądanie”,
– dodatkowe wietrzenie pojazdów na przystankach początkowych,
– dodatkowa dezynfekcja automatów biletowych.

Więcej informacji:
https://www.metropoliaztm.pl/…/koronawirus-kolejne-dzialani…

Serwis informacyjny Ministerstwa Zdrowia.

Galeria

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.