Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Dziesiątka do termodernizacji!

Drukuj stronę
Drukuj

Projekt pt. “Termomodernizacja budynku SP Nr 10 przy ul. Kochanowskiego 15 w Tarnowskich Górach” otrzymał dotację Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w wysokości 2 714 785 zł, całkowita wartość zadania to 3 193 865,00 zł.

Na piątkowej sesji Zgromadzenia Ogólnego GZM (13.03) zadanie zostało wprowadzone do budżetu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii, a tym samym inwestycja otrzymała zielone światło dla jej realizacji.

Projekt polega na przeprowadzeniu termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach czyli na ociepleniu budynku wraz z przebudową wewnętrznej instalacji c.o. i wentylacji mechanicznej.

Projekt obejmuje następujące prace:
– ocieplenie ścian zewnętrznych;
– ocieplenie stropodachów;
– remont kominów;
– wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej;
– remont zadaszeń wejść,
– remont schodów zewnętrznych,
– przebudowę wewnętrznej instalacji c.o.,
– przebudowę instalacji wentylacji mechanicznej,
– modernizację instalacji elektrycznej oświetleniowej.

Powyższe prace zapewnią poprawę stanu technicznego przegród oraz właściwości izolacyjnych co wpłynie ostatecznie na zmniejszenie zużycia energii cieplnej oraz w konsekwencji kosztów ogrzewania.

Realizacja inwestycji przyczyni się do rozwiązania jednego z głównych problemów związanych z ochroną powietrza tj. ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery oraz niskiej efektywności energetycznej w sektorze publicznym.

Obecnie trwają prace przygotowawcze do ogłoszenia procedury przetargowej, całość prac zaplanowano na 2020 rok.

Termomodernizacja „10” to kolejna tego typu inwestycja w tarnogórskich placówkach szkolno-przedszkolnych: dwanaście obiektów zostało docieplonych dzięki unijnym pieniądzom w 2018 i 2019 roku (więcej tu i tu), w tym miasto otrzymało dofinansowanie na podobne prace w szkole podstawowej nr 9 – warte 3,5 mln zł prace rozpoczną się i zakończą w tym roku (więcej tu). W dodatku w tym i przyszłym roku za 2,1 mln zł sześć komunalnych budynków zostanie docieplonych i podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej (więcej tu). W tym roku zakończy się jeszcze warta blisko 10 mln zł termodernizacja i rewitalizacja budynków komunalnych w Sowicach (więcej tu).

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.