Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Apel Burmistrza Miasta

Drukuj stronę
Drukuj

Szanowni Mieszkańcy, sytuacja dotycząca rozprzestrzeniania się koronawirusa jest dla nas wszystkich trudna. Apeluję o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku, nieszerzenie paniki, stosowanie podstawowych zasad higieny i ścisłe przestrzeganie wszystkich zaleceń organów Państwa i samorządów, w szczególności służb epidemiologicznych.  

Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny, takich jak:

  • częste i dokładne mycie rąk przy użyciu mydła i środków dezynfekcyjnych, 
  • mycie powierzchni i innych elementów przy użyciu odpowiednich środków.

Jeżeli to możliwe zostańcie w domach, prośbę tę szczególnie kieruję do osób starszych! 

Na czas zamknięcia placówek oświatowych zalecam naukę zdalną przy użyciu dostępnych środków. Pamiętajcie – czas zamknięcia szkół nie jest czasem wolnym – to nie wakacje, ani czas na spotkania towarzyskie – zostając w domu ograniczacie możliwość przenoszenia choroby – bądźcie odpowiedzialni! 

Apeluję o rozwagę i żywię nadzieję, że rygorystyczne stosowanie się do wszelkich zaleceń Rządu pomoże nam wspólnie przezwyciężyć obecną sytuację, która wytworzyła się na świecie.

Dziękuję wszystkim służbom zaangażowanym w wojnę z koronawirusem 

MOPS pozyskuje codziennie informacje od Policji Państwowej na temat osób podlegających kwarantannie, a pozbawionych możliwości pomocy z strony najbliższych i sąsiadów. Takie osoby mogą liczyć na pomoc.

Zdrowia i spokoju 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.