Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

500 maseczek od gminy dla szpitala, kolejna pomoc wkrótce

Drukuj stronę
Drukuj

500 wysokospecjalistycznych maseczek dla personelu Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera w Tarnowskich Górach przekazał dziś prezesowi tej placówki – Leszkowi Jagodzińskiemu wiceburmistrz Piotr Skrabaczewski. Sprzęt posiadający atesty zakupiony został w budżetu gminy Tarnowskie Góry.

– Wszystkie dostawy środków są zarezerwowane przez administrację rządową. Wiadomo, że na pierwszej linii są szpitale zakaźne, potem jednoimienne, ale cała reszta służby zdrowia – w tym nasz szpital też pracuje na pełnych obrotach, potrzebuje więc sprzętu i środków zabezpieczenia. Udało nam się w ostatniej chwili ze środków zarządzania kryzysowego zamówić wysokospecjalistyczne maseczki o wartości ponad 20 tys. zł – tłumaczy Piotr Skrabaczewski.

Leszek Jagodziński, prezes szpitala zaznacza, że narażenie na zakażenie się koronawirusem bardzo rośnie.
– Takich przypadków będzie coraz więcej trafiać do naszej placówki, mimo że nie jesteśmy ani szpitalem zakaźnym, ani – wytypowanym przez rząd – jednoimiennym. Te maseczki są więc dla nas wybawieniem – mówi.

Miasto zamierza także wspomóc szpital ambulansem. W ostatnich dniach rozważano zakup bądź wynajem karetki.

– Skłaniamy się raczej ku zakupowi ambulansu przy wsparciu powiatu i jego gmin. Prowadzimy w tej kwestii rozmowy. Taką decyzję podejmiemy najpóźniej w poniedziałek – komentuje Piotr Skrabaczewski.

Pojawiła się także inicjatywa ze strony Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii, by wspomóc szpitale – między innymi nasz powiatowy.

– Po wstępnych rozmowach wydaje mi się, że jest na to szansa. Powiat złożył już do zarządu metropolii wniosek – chodzi o dofinansowanie w postaci 1 tysiąca złotych do jednego łóżka. Jest ich w naszym szpitalu 365, czyli mówimy o kwocie 365 tysięcy złotych. Decyzja powinna zapaść we wtorek – dodaje.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.