Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Sto lat Panie Profesorze!

Drukuj stronę
Drukuj

Prof. Marian Zembala, tarnogórzanin, wybitny kardiochirurg, świętował wczoraj 70. urodziny. W uroczystym benefisie profesora, który odbył się w Zabrzu, udział wzięli przyjaciele – wybitni lekarze, naukowcy, rodzina. Wśród gości byli także samorządowcy wraz ze współorganizatorką wydarzenia Małgorzatą Mańką – Szulik – prezydentem Zabrza oraz burmistrzem rodzimego miasta profesora – Arkadiuszem Czechem.

Motto benefisu – „Spełniony dzięki Bogu i ludziom” – było symbolicznym podsumowaniem dotychczasowych osiągnięć prof. Mariana Zembali, który ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu uczynił jeden z najlepszych w Europie ośrodków transplantacyjnych.

W licznym gronie gości nie zabrakło rzecz jasna lekarzy, z którymi prof. Zembala pracuje na co dzień, a także tych, którzy uczestniczyli w pierwszych operacjach przeprowadzonych w Zabrzu, gdy Kliniką kierował charyzmatyczny i niezapomniany prof. Zbigniew Religa. Pojawił się także przyjaciel profesora – kardiolog Roman Szełemej – obecny prezydent Wałbrzycha oraz przedstawiciele świata polityki m.in. – europoseł Jerzy Buzek, były minister gospodarki Janusz Steinhoff oraz władze województwa.  

Profesor Zembala zaznaczył, że czuje się coraz lepiej i zdecydowanie liczy, że dzięki rehabilitacji za pół roku będzie chodził.

Pablo Picasso mówił – „Sensem życia jest znaleźć swój dar. Celem życia jest oddanie tego daru innym”. Dar – znaleziony! Cel – osiągnięty! Spełnienie? Tak, ale jest jeszcze wiele do zrobienia… Panu Profesorowi, wspaniałemu lekarzowi, nauczycielowi, organizatorowi i społecznikowi – pozostał nadal ogromny potencjał do „oddawania”, nam: tarnogórzanom, zabrzanom, Ślązakom, Polakom, Europejczykom. Czekamy!

„Sto lat” dla profesora zabrzmiało podczas benefisu wyjątkowo gromko, także w wersji angielskojęzycznej. 

My tarnogórzanie także życzymy – Sto lat, panie Profesorze!

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.