Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Ogródki letnie na Rynku: przetarg ogłoszony

Drukuj stronę
Drukuj

16 marca odbędą się dwa przetargi na dzierżawę dwóch przestrzeni płyty Rynku na ogródki letnie na najbliższe pięć lat. Przedmiotem przetargu są dwie części (południowa i północna) po 450 m2 każda. To oznacza, że przestrzeń Rynku zajęta przez ogródki będzie taka, jak do tej pory.

Na każdej części możliwe jest ustawienie obiektów nie związanych trwale z gruntem – jeden to obiekt gastronomiczny, stanowiący zaplecze ogródków letnich, drugi to zespół sanitarny (czyli tak, ja było to do tej pory, ale w sytuacji jednego dzierżawcy na obie części obiekty gastronomiczny i sanitarny były pojedyncze).

W urządzaniu ogródków letnich trzeba się kierować zasadami uzgodnionymi z konserwatorem zabytków takimi jak m.in.
– parasole ogródków letnich powinny być utrzymane w jednolitej kolorystyce (stelaż ciemnobrązowy, pokrycie parasola w kolorze naturalnym płótna, kremowy do jasnobeżowego)
– preferuje się umeblowanie ogródków (stoły, fotele, krzesła, w ciemnym kolorze naturalnego drewna. W przypadku zastosowania kanap itp. preferuje się kolor obić stanowiący imitację skóry naturalnej (od jasnobeżowego do jasnobrązowego).

 

Warunki formalne odnośnie tymczasowych obiektów budowlanych (w rozumieniu ustawy prawo budowlane):

  1. Kształt rzutu – budowle centralne (kwadrat, dopuszcza się sześciokąt lub ośmiokąt).
  2. Szerokość ściany w rzucie poziomym : obiekty gastronomiczne do 5,0 m, zespoły sanitarne do 3,2 m.
  3. Okapy na wysokości 2,4 m od poziomu terenu, wysięg okapów – 50 cm.
  4. Kąt nachylenia dachu – 30º, dach w kształcie ostrosłupa.
  5. Pokrycie dachowe – dachówka bitumiczna lub papa zgrzewana, w kolorze ceglastym.
  6. Materiał ścian obiektów – drewno, bejcowane na kolor brązowy.

Nie przewiduje się możliwości instalacji jakichkolwiek reklam stałych lub mobilnych, z wyjątkiem loga firmowego o powierzchni do 1,0 m2 . Logo może być wykonane w formie kasetonu świetlnego.

Całość tymczasowego zainwestowania dzierżawionych ogródków letnich podlega uzgodnieniu z Powiatowym Konserwatorem Zabytków w Tarnowskich Górach.

Na czas „Gwarków” dzierżawca na własny koszt usunie obiekty z płyty Rynku, a kawiarenki muszą funkcjonować co najmniej przez 4 miesiące w roku.

Do wylicytowanej stawki czynszu dzierżawnego doliczony zostanie podatek Vat w wysokości 23%. Umowa będzie obowiązywać 5 lat od dnia podpisania.

Przetarg odbędzie się w 16.03.2020 roku, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach, ulica Sienkiewicza 2, pokój nr 40.
Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium w wysokości po 3.600,00 złotych brutto w terminie do dnia 12.03.2020r. na każdy przetarg.

——————————–

Wszystkie dokumenty przetargowe można znaleźć tu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.