Boisko do boule już jest, miasteczko rowerowe jeszcze nie teraz – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Boisko do boule już jest, miasteczko rowerowe jeszcze nie teraz

Drukuj stronę
Drukuj

Pod koniec minionego roku zakończyła się budowa siłowni zewnętrznej oraz boiska do boule przy ul. Racławickiej w dzielnicy Rybna. Inwestycja powstała z budżetu partycypacyjnego 2018. Drugie z zaplanowanych w ramach tegoż budżetu przedsięwzięć zostało z ważnych przyczyn przesunięte na 2021 rok.

W strefie fitness w Rybnej zamontowano łącznie 8 urządzeń do ćwiczeń oraz elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i pięciostanowiskowy stojak na rowery. Powstało także boisko do boule o wymiarach 15 x 4 m o nawierzchni z mączki ceglanej wraz z przepuszczalną podbudową, posadzono drzewa i krzewy, a całość ogrodzono. Koszt zadania wyniósł 220 791 zł. 

W ramach budżetu partycypacyjnego 2018 pozostaje jeszcze do wykonania rowerowe miasteczko ruchu drogowego, które powstać ma obok Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Jana Kochanowskiego. 

– Otrzymaliśmy informację o planowanym przez Urząd Marszałkowski dofinansowaniu do termomodernizacji budynku szkoły, stąd też budowa miasteczka, pomimo posiadanej przez nas dokumentacji projektowej, musi poczekać. Powód jest prozaiczny – plac budowy zaplanowany przy termomodernizacji obiektu obejmuje teren, na którym zaplanowano stworzenie miasteczka. Będzie mogło ono powstać dopiero po zakończeniu robót przy termomodernizacji szkoły. Będzie to najprawdopodobniej 2021 rok – informuje Radosław Czajka, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów tarnogórskiego magistratu. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.