Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Wigilia dla samotnych i potrzebujących po raz trzeci

Drukuj stronę
Drukuj

Już trzeci raz tarnogórscy restauratorzy, piekarze, cukiernicy, pracownicy MOPS-u, Caritasu i Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach zorganizowali Wigilię dla osób samotnych, starszych, bezdomnych i potrzebujących, która odbyła się 11 grudnia na tarnogórskim Rynku. Był to wieczór wypełniony kolędowaniem, zapachem choinki i świątecznych potraw: ryb, kapusty, pierogów, ciasta, a przede wszystkim ciepłem i serdecznością.

Rozpoczynając spotkanie wierszem Matki Teresy z Kalkuty o Bożym Narodzeniu burmistrz Arkadiusz Czech życzył zebranym na nadchodzące święta nadziei i umiejętności wybaczania, a przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Wolnik nade wszystko zdrowia.

– Na święta jesteśmy jacyś inni – mamy otwarte serca – a może właśnie jesteśmy normalni – mówił przed święceniem pokarmów ksiądz Piotr Kalka. 

Za przygotowane posiłki, ogromny nakład pracy i okazane serce dziękujemy restauracjom: Modra, Stajnia u Wojtachy, Brick, Sherlock, Piri Piri, Taco Mexicano, Ministerstwo Śledzia i Wódki, Silesia Gryfny Kafyj, Parkowa, Va Bene, Do Lucasa, Sedlaczek, Kurna Chata, 4 Pory Roku, Rynek 10, Zona, Opera, Winowajcy, Cofee Brothers, Olimpijska, Wiśniowy Sad, Qualitass, Bistro Miarki 8; hotelowi Neo, PPHU Betkiewicz, piekarniom i cukierniom: Dolnicki, Perełka, Danusia i Marysieńka z Gliwic. Serdeczne podziękowania również dla hurtowni Art Pak, Seto i Alfa, koła Caritas przy Parafii Piotra i Pawła, harcerzom ZHP, wolontariuszom z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich i Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych w Tarnowskich Górach. Dziękujemy także Fundacji ONYX. 

Za pełne energii występy składamy dziękujemy Braciom Szindler,  prowadzonym przez Annę Pająk podopiecznym TCK Strzybnica oraz dzieciom i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 7 i świetlicy Anioła Stróża.

Galeria

Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących

III Tarnogórska Wigilia Dla Samotnych i Potrzebujących

Rozpoczęcie III Tarnogórskiej Wigilii Dla Samotnych i Potrzebujących 🎄#ilovetg #tarnowskiegory

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Środa, 11 grudnia 2019
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.