Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

W Tarnowskich Górach powstał punkt NFZ

Drukuj stronę
Drukuj

Przy ulicy Piastowskiej 1 otwarto dziś (2.12.) Punkt Obsługi Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Punkt zajmować będzie się wydawaniem Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego (KUZ), Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego, kwestiami zaopatrzenia w środki pomocnicze oraz przedmioty ortopedyczne, przyjmowaniem interwencji, weryfikacją ubezpieczeń oraz udzielaniem informacji.

– Otwarcie punktu wpisuje się w strategię NFZ: chcemy być bliżej pacjenta, chcemy pomagać ludziom. Wiemy, że jest bardzo duża grupa osób, która nie jest przygotowana do korzystania z portali internetowych. Tarnowskie Góry są dobrze skomunikowane, dlatego mieszkańcom okolicznych miejscowości łatwo będzie tutaj dostać – mówiła Bożena Gil, zastępca dyrektora ds. służb mundurowych i sprawa świadczeniobiorców.

Punkt w Tarnowskich Górach jest 16 punktem obsługi pacjentów Śląskiego OW NFZ w woj. śląskim. W ubiegłym roku w punktach obsługi wydano ponad 600 tysięcy europejskich kart ubezpieczenia zdrowotnego, zarejestrowano ponad 370 tysięcy zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Śląski OW NFZ od kilku lat prowadzi również mobilne akcje w terenie, połączone z promocją profilaktyki i zdrowego trybu życia.

Z usług punktu może korzystać każdy ubezpieczony w NFZ, nawet jeśli mieszka w innym województwie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.