Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Szkoła Podstawowej nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich na swój sztandar!

Drukuj stronę
Drukuj

Uroczystą mszą świętą w parafii p.w. Matki Bożej Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach – Opatowicach rozpoczęła się dziś uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej nr 15. w Tarnowskich Górach.

– Dzień nadania sztandaru jest bardzo szczególnym w historii każdej szkoły. Stanowi kolejny krok w dziele tworzenia pełnego jej ceremoniału. Sztandar to symbol Waszej szkoły, którego posiadanie to powód do dumy i ważny atrybut szkolnej tradycji. Sztandar nosi się z honorem, sztandar nadaje powagi, sztandar buduje wspólnotę i tożsamość. W końcu sztandar pokazuje prestiż podmiotu, który go reprezentuje. Z okazji Waszej uroczystości, składam całej społeczności szkolnej w imieniu własnym i burmistrza Arkadiusza Czecha serdeczne gratulacje, uczniom zaś życzę wielu sukcesów w nauce, aby wpojone w jej okresie wartości, towarzyszyły im przez całe życie – zwróciła się do zebranych Jolanta Tuszyńska zastępca burmistrza do spraw społecznych.
Sztandar został przekazany szkole przez Radę Rodziców w czasie pierwszej części uroczystej gali. Po przekazaniu nastąpiło “wbijanie pamiątkowych gwoździ”  w drzewiec sztandaru. Wyróżnienia tego dostąpili dobroczyńcy szkoły i osoby zaangażowane w jej rozwój. Kolejnym punktem uroczystości było zaprzysiężenie reprezentacji uczniów, oraz przemówienia zaproszonych gości.
– Szkołą to nie tylko mury. To miejsce które w szczególny sposób łączy ludzi, ludzi którzy przecież chcą być częścią społeczności. Społeczności dumnej z bycia Tarnogórzanami – powiedział Zbigniew Pawlak prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.
– Trudno o bardziej podniosły moment w życiu szkoły. Nadanie imienia i nadanie sztandaru. To pierwsze miało miejsce w 2015 roku. Otrzymaliśmy wtedy imię Gwarków Tarnogórskich. I sporo ich w naszej szkole. Są obrazy, są rzeźby. Dziś otrzymaliśmy wspaniały sztandar. Pomogło nam w tym wielu wspaniałych ludzi, żeby ich wyróżnić postanowiliśmy powołać do życia tytuł “Honorowego Skarbka Szkoły” i pierwsze takie wyróżnienia przyznamy już dziś  – powiedziała Teresa Banaś, dyrektor szkoły
Po części oficjalnej, uczniowie zaprezentowali  związany z naszym regionem  program artystyczny. Ponieważ uroczystość nadania sztandaru szkole zbiegła się z Mikołajkami, nie zabrakło dziś również słodkich upominków.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.