LEGO uczy i rozwija wyobraźnię – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

LEGO uczy i rozwija wyobraźnię

Drukuj stronę
Drukuj

Wiedzieliście, że z 6 klocków LEGO złożyć można 120 wersji kaczki? Z tego właśnie powodu LEGO rozwija wyobraźnię, wpaja wiedzę, uczy pracy w grupie oraz pomaga zyskać pewność siebie. A wszystko to bez stresu i poprzez zabawę! Tę nowatorską formę nauczania przetestowali nauczyciele, przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Reptach Śląskich. To jedna z trzech placówek w Polsce, która uczestniczyła w Programie Ambasadora Przyjaznej Edukacji, którego efekty będą wykorzystywane przez LEGO® Education na całym świecie. Dziś (2.12.) odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu za udział w tym przedsięwzięciu.

– Za jakieś 10 – 15 lat znajdziecie się na rynku pracy, a naszym zadaniem jest zainspirować Was tak, byście zmieniali ten świat – mówił Michał Śliwiński z firmy Akces Edukacja wręczając dyrekcji placówki certyfikat programu.   

LEGO Education to nowatorska forma nauczania, która powstała 35 lat temu, jako efekt obserwacji przyjemnej zabawy, jaką wzbudzało wśród dzieci obcowanie z klockami LEGO. Celem innowacji pedagogicznej LEGO® Education jest wdrożenie programowania od najmłodszych lat. Programowanie uczy analitycznego myślenia i odwagi w rozwiązywaniu problemów. Napisanie najprostszego programu wymaga rozłożenia zadania na czynniki pierwsze, zrozumienia, z jakich kroków składa się zadanie i w jakiej kolejności należy je wykonać. Dzieci uczą się w ten sposób wytrwale podchodzić do każdego problemu, co przydaje się im w przyszłości i to nie tylko do programowania.

– To sukces na skalę ogólnopolską, ogromne wyróżnienie i nowa droga poszukiwań metod rozwoju dzieci, kreatywności i zapału do nauki. Udział w programie był krokiem do zdobywania nowych doświadczeń i nietuzinkowych rozwiązań edukacyjnych zarówno dla dzieci jak i dorosłych – mówi Monika Dolnicka – Celary, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3. – W ramach programu nasza placówka wzbogaciła się również w materiały dydaktyczne w postaci wielu różnorodnych zestawów klocków Lego o wartości 25 000 zł, które służą przedszkolakom i uczniom do zdobywania wiedzy, praktycznych umiejętności i kompetencji – dodaje.

Uzyskanego certyfikatu gratulowała dyrekcji i przedszkolakom Jolanta Tuszyńska, burmistrz ds. społecznych. 

– Inne przedszkola na pewno Wam zazdroszczą – mówiła. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.