Studenci UTW znów nagrodzeni w stolicy! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Studenci UTW znów nagrodzeni w stolicy!

Drukuj stronę
Drukuj

Juwenalia III Wieku w Warszawie to największy w Polsce interdyscyplinarny festiwal artystyczny seniorów. Organizowany jest przez Fundację AVE z Warszawy. Pomysłodawcą imprezy jest jej prezes Bartłomiej Włodkowski, który podkreśla, „że sztuka i kultura potrafią zamienić jesień życia w twórczą wiosnę i są znakomitą propozycją dla każdego, niezależnie od wieku”.

Między 25 a 26 listopada br. odbyły się już dwunaste Juwenalia. Na deskach Teatru Palladium i Klubu Hybrydy zaprezentowało się 51 grup artystycznych, które rywalizowały w kategoriach – muzyka, teatr i taniec. Występy seniorów były oceniane przez jury, w skład którego wchodziły autorytety artystyczne z danej kategorii. 

Tarnogórscy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku od czterech lat uczestniczą w tym wydarzeniu, zajmując zawsze medalowe miejsca. I nie inaczej było w tym roku. I miejsce w kategorii muzyka-duety wyśpiewało tarnogórskie, uczelniane małżeństwo Henryka i Andrzej Żurek. Zespół taneczny „Się chce” kierowany przez Marzenę Kobryń zdobył III miejsce za dynamiczne a jednocześnie nastrojowe tango pt. „Zatańcz ze mną” . 

Ten senioralny festiwal, na który zjeżdża się prawie cała Polska jest także doskonałą okazją do promowania swojej „małej Ojczyzny”. Taką rolę też wypełnili tarnogórscy seniorzy wręczając uczestnikom Juwenaliów foldery naszego miasta i pokazując się w „służbowych koszulkach” z herbem Tarnowskich Gór.

Wyjazd na Juwenalia był wspierany przez Gminę Tarnowskie Góry w ramach realizacji zadania publicznego z dziedziny kultury pt. „Artystyczne spotkania seniorów”. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.