Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

“Smogojady” trafiły do 7 tarnogórskich przedszkoli

Drukuj stronę
Drukuj

Do tarnogórskich przedszkoli trafiły oczyszczacze powietrza ufundowane przez Urząd Marszałkowski i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Zwane przez przedszkolaki smogojadami urządzenia otrzymało 7 tarnogórskich placówek. Ich uroczyste przekazanie zorganizowano dziś (29.11.) w Przedszkolu nr 11.

Dzieci stoją w przedszkolu. Pozują do wspólnego zdjęcia. Na pierwszym planie leży opakowanie oczyszczcza powietrza.

– Zainteresowanie programem było tak duże, że będziemy musieli chyba zorganizować drugą edycję tej akcji – mówiła Izabela Domogała, wicemarszałek woj. śląskiego, która wraz z radną Sejmiku Województwa Śląskiego Lucyną Ekkert przywiozła oczyszczacze dla „jedenastki” i innych tarnogórskich placówek. Łącznie trafiło do nich 27 oczyszczaczy o łącznej wartości blisko 24,5 tys. zł. Każde z przedszkoli otrzymało od 2 do 5 urządzeń – tak by działały we wszystkich salach dydaktycznych. 

W ramach akcji “Mogę! Zatrzymać smog – przedszkolaku złap oddech” rozdzielono w województwie śląskim aż 500 oczyszczaczy powietrza za łączną kwotę milion złotych.

– Ta inicjatywa wyszła od rozmów z lekarzami pediatrami, którzy sygnalizowali, że małe dzieci bardzo długo wychodzą z chorób dróg oddechowych, i że do szybszej rekonwalescencji może przyczynić się lepsza jakość powietrza w przedszkolach – mówi Izabela Domogała, wicemarszałek woj. śląskiego.

„Smogojady” przyznane zostały następującym placówkom: 

  • Przedszkole nr 9 – Akademia Przedszkolaka (5)
  • Przedszkole nr 11 (4)
  • Przedszkole nr 6 (5)
  • Przedszkole nr 23 w ZSP nr 2 (2)
  • Przedszkole nr 20 (5)
  • Przedszkole nr 26 (3)
  • Przedszkole nr 1 – Wesoła Jedyneczka (3)

Galeria

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.