Pomoc społeczna: będą współdziałać, aby lepiej pomagać – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Pomoc społeczna: będą współdziałać, aby lepiej pomagać

Drukuj stronę
Drukuj

Skuteczne rozwiązywanie problemów społecznych i udzielanie efektywnej pomocy mieszkańcom miasta w trudnych sytuacjach życiowych to główne zadania Partnerskiego Zespołu Kooperacyjnego, który powstał w tym tygodniu w Tarnowskich Górach.

List powołujący do życia zespół to efekt wielu godzin warsztatów, w których brali udział przedstawiciele kilkunastu instytucji i organizacji działających w naszym mieście. W poniedziałek (25.11) 12 z nich, takie jak m.in. Miejski Ośrodek Społeczny, który jest instytucją wiodącą, Tarnogórski Ośrodek terapii Uzależnień To TU, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, szpital, sąd, policja, straż miejska czy Powiatowy Urząd Pracy  podpisało się pod listem w siedzibie PCPR.

– Taka koordynacja istniej od dawna, ale teraz będzie bardzie ścisła, aby wspólnie pomagać tym samym osobom, ale aby nasze działania niepotrzebnie się nie nakładały, ale uzupełniały – mówi Urszula Krasińska, dyrektorka MOPS-u zapowiadając, że spotkania robocze członków będą spotykać co najmniej raz na kwartał. Aby koordynacja i współdziałanie było skuteczne instytucje będą się wzajemnie informować i konsultować w czasie spotkań oraz przez pracowników na bieżąco. Współpraca w przyszłości to nie tylko pomoc i zapobieganie, ale i swoista edukacja oraz zabawa – szczególnie jeśli chodzi o dzieci i rodziny. Tym ostatniemu celowi  służyć będzie współpraca w TCK i Muzeum, które zapraszać będą podopiecznych instytucji pomocowych na wystawy i organizowane przez siebie  imprezy. Lista instytucji tworzących Zespół nie jest zamknięta.

Galeria

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.