Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Chwała bohaterom!

Drukuj stronę
Drukuj

Uroczystą odprawą i przemarszem z Rynku na Cmentarz Wojenny rozpoczęły się dziś w Tarnowskich Górach obchody Święta Niepodległości.  Mimo nie najlepszej pogody w przemarszu licznie wzięły udział  delegacje wojska, harcerzy, władz miasta i mieszkańców Tarnowskich Gór.

Dwóch żołnierzy stoi pod pomnikiem żołnierzy poległych.
– Jak co roku, w chłodny listopadowy wieczór gromadzimy się na cmentarzu wojennym. towarzyszą nam wzruszenie i powaga. Oddajemy cześć bohaterom niepodległościowych walk, poległych na frontach wojen, umęczonych w obozach zagłady, pomordowanych w sowieckich kazamatach. Odmieniamy przez przypadki wielkie słowa Polska, Ojczyzna, heroizm, bohaterstwo, ofiara. Pozostaną tylko czczym gadaniem, jeśli nie spojrzymy na nasze Ojczyzny – na tę dużą i na tę małą szerzej – odnajdując je w każdym dobrym uczynku – powiedział w swoim przemówieniu burmistrz Arkadiusz Czech. 
 
Po apelu poległych, okolicznościowych przemówieniach i salwie honorowej, zebrane delegacje złożyły  wieńce pod pomnikami poległych bohaterów.
Kolejna część obchodów Święta Niepodległości już jutro. W programie między innymi śpiewanie hymnu państwowego o godzinie 12:00 na tarnogórskim Rynku. Zapraszamy!  

Galeria

Wymarsz z Rynku:

10 listopada 2019 🇵🇱 Uroczysta odprawa na Rynku.

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Niedziela, 10 listopada 2019

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.