Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

“Żyć mocniej” już po raz dziewiąty!

Drukuj stronę
Drukuj

IX Tarnogórski Przegląd Filmów o Tematyce Uzależnień „Żyć mocniej…?” odbędzie się pomiędzy 25 a 29 listopada w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Od dziewięciu lat TCK organizuje Tarnogórski Przegląd Filmów o Tematyce Uzależnień Żyć mocniej…?” poruszający tematykę uzależnień i wyzwań, które stawia przed człowiekiem życie we współczesnym świecie. Seansom filmów fabularnych i dokumentalnych towarzyszą profesjonalne wykłady i spotkania ze specjalistami z TO TU – Ośrodka Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej oraz OPiLU – Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu.

Funkcjonujemy w czasach podejmowania wyzwań. Czasami z wyboru, czasami z konieczności. Nieraz musimy przekraczać granice swoich możliwości, aby sprostać oczekiwaniom i otoczenia. Na naszej drodze pojawiają się między innymi uzależnienia, traumatyczne przeżycia, pokusy niesione przez technologię i wiele innych czynników. Stajemy na krawędzi wytrzymałości. Dlatego tak ważne jest, by żyć w zgodzie ze sobą i nie bać się wyzwań. Dlatego tegoroczna edycja Przeglądu nosi podtytuł „Wyzwanie: Życie”.

Bezpłatne wydarzenia w ramach Przeglądu adresowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych.

PROGRAM:

25 listopada
Miejskie Kino Olbrzym – klasy 4-6 szk
ół podstawowych:

10.00 – wykład „Super moce i uroki – jak się nie pogubić przy dorastaniu?” – Marcin Ziemniewicz (TO TU – Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej)

11.00 – film „Łowcy czarownic” (2018)

26 listopada
Miejskie Kino Olbrzym – klasy 1-3 szk
ół podstawowych:
8.30
– animacja „Stateczek Eliasz” (2017)

DKF “Olbrzym” – młodzież i dorośli:
18.00
– wykład: „(Nie)daleko pada jabłko… O sile bliskich relacji w uzależnieniu” – Sylwia Frąc (TO TU – Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej)

19.00 – film „Mój piękny syn” (2018)

27 listopada

Miejskie Kino Olbrzym – klasy 7-8 szkół podstawowych:
10.00
– wykład Życie – zadanie na dzisiaj. O korzystaniu z dnia”– Marcin Ziemniewicz (TO TU – Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej)

11.00 – film „Kiedy się pojawiłaś” (2018)

28 listopada

Miejskie Kino Olbrzym – klasy 1-3 szkół podstawowych:
8.30
– animacja „Stateczek Eliasz” (2017)

Miejskie Kino Olbrzym – klasy 7-8 szkół podstawowych:
10.15
– wykład Życie – zadanie na dzisiaj. O korzystaniu z dnia”– Marcin Ziemniewicz (TO TU – Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej)

11.15 – film „Kiedy się pojawiłaś” (2018)

DKF “Olbrzym” – młodzież i dorośli:

19.00 – film „Przełęcz ocalonych” (2016)

29 listopada

Miejskie Kino Olbrzym – szkoły ponadpodstawowe:

10.00 – wykład „Supermarket do którego wchodzi się tylko raz – pozory wolności w praktyce” – Marcin Ziemniewicz (TO TU – Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej)

11.00 – film „Nerve” (2016)

DKF “Olbrzym” – młodzież i dorośli:
18.00
– wykład „Poczucie winy jako sprawca przemocy(?)” – Adam Frąc (OPiLU – Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu)

19.00 – film „Powrót” (2018)

Na wykłady i seanse przeznaczone dla szkół obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 32 285 27 34 wew. 15.

Na wykłady i seanse w DKF “Olbrzym” obowiązują bezpłatne wejściówki (do pobrania w kasie TCK).

IX Tarnogórski Przegląd Filmów o Tematyce Uzależnień ŻYĆ MOCNIEJ…?” realizowany jest ze środków finansowych Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.