Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

X Sportowy Eko-Turniej

Drukuj stronę
Drukuj

Młodzież z 8 tarnogórskich szkół podstawowych uczestniczyła dziś (11 października br.) w „X Sportowym Eko-Turnieju”, który odbył się w Tarnogórskim Centrum Kultury. W zmaganiach turniejowych brały udział trzyosobowe drużyny, które miały do wykonania 10 zadań, takich jak m.in.: eko-kalambury, segregacja odpadów, eko-puzzle, rzut butelką typu PET do celu, eko-test, zgniatanie butelek na czas i inne.

Wszystkie drużyny sprawnie poradziły sobie z poszczególnymi zadaniami, przy wykonywaniu których było dużo dobrej zabawy oraz niezapomniane emocje.

Laureatami X Sportowego Eko-turnieju zostali:

I miejsce

drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie: Agata Pocentek, Natalia Wilk, Karolina Rosa 

II miejsce

drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Maja Bilińska, Marta Pokluda, Dominika Ślimok

III miejsce

drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 w składzie: Wiktoria Zalewska, Hanna Kozak, Asteriusz Świers.

Po zawodach drużynowych ochotnicy mogli przystąpić do rywalizacji indywidualnej. Zadanie polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Mimo wysokiego poziomu trudności testu, wszyscy uczestnicy poradzili sobie świetnie. Walka o punkty była bardzo zacięta, jednak spośród konkurujących wyłoniono 5 laureatów, którzy wykazali się najobszerniejszą wiedzą z zakresu ekologii oraz doskonałą znajomością najbliższej okolicy – Gminy Tarnowskie Góry.

Laureatami konkursu indywidualnego organizowanego w ramach X Sportowego Eko-turnieju zostali:

I miejsce

Maja Bilińska ze Szkoły Podstawowej nr 3

II miejsce

Marta Pokluda ze Szkoły Podstawowej nr 3

III miejsce

Dominika Ślimok ze Szkoły Podstawowej nr 3

Wyróżnienie

Agata Pocentek ze Szkoły Podstawowej nr 5

Wyróżnienie

Natalia Wilk ze Szkoły Podstawowej nr 5

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pisemne podziękowania za udział. Wszyscy uczestnicy zmagań turniejowych otrzymali pamiątkowe sportowe koszulki z logo Programu Edukacji Ekologicznej Gminy Tarnowskie Góry oraz upominki ufundowane przez organizatorów. 

Organizatorami turnieju byli: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach Sp. z o.o., firma Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o. oraz Tarnogórskie Centrum Kultury. Turniej odbył się w ramach Rocznego Programu Edukacji Ekologicznej Gminy Tarnowskie Góry na 2019 r.

Organizatorzy dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych przedsięwzięciach realizowanych w ramach Programu Edukacji Ekologicznej Gminy Tarnowskie Góry.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.