Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Widowisko multimedialne “Jajo w sieci”

Drukuj stronę
Drukuj

Wczoraj i dziś, prawie 900 dzieci z klas I-IV tarnogórskich szkół podstawowych, brało udział w interaktywnym spektaklu “Jajo w sieci”

W sali widowiskowej Tarnogórskiego Centrum Kultury najmłodsi widzowie mogli uczestniczyć w opowieści edukacyjnej dotyczącej uzależnienia od cyberprzestrzeni. „Jajo w sieci” to dynamiczna, pełna energii, wzruszająca opowieść o dwóch rywalizujących ze sobą światach: realnym i wirtualnym.
O miłości, przyjaźni i perspektywie straty. Dwie zaprzyjaźnione dziewczynki ściągają na telefon nieznaną im aplikację. Nieświadomie sprawiają, że ze świata wirtualnego do realnego przenika gigantyczne jajo. Jego pojawienie
się wywraca do góry nogami życie jednej z nich. Chcąc odzyskać najbliższą sercu osobę, będzie musiała dokonać w sobie wielu zmian, stanąć do walki z czasem i w trybie przyśpieszonym nauczyć się na nowo funkcjonować w realnym świecie.

Mówi się, że najmłodsi odbiorcy są jednocześnie tymi najbardziej wymagającymi. Warto wiedzieć, że wypełniona po brzegi widownia TCKu, przez bite 60 minut reagowała na to co działo się na scenie wyjątkowo aktywnie i żywiołowo.

Spektakl zrealizowano w ramach miejskiego programu przeciwdziałania uzależnieniom.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.