Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarnowskie Góry w Kijowie

Drukuj stronę
Drukuj

Ponad 150 wystawców z 18 krajów oraz 10 tys. gości z 35 państw bierze aktualnie udział a Ukraińskich Międzynarodowych Targach Turystyczych w Kijowie. Wśród wystawców, w ramach stanowiska zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną są także Tarnowskie Góry. Głównym elementem naszej promocji są oczywiście pogórnicze zabytki na czele ze Sztolnią Czarnego Pstraga i Zabytkową Kopalnią Srebra.

Nasi przedstawiciele nie tylko szukają dla nas partnerów z Europy Środkowej i Wschodniej (na Ukrainie na 300 biur podróży tylko 18 oferuje  wycieczki do Polski), ale służą wiedzą i doświadczeniami z innymi. Na przykład kopalnie rud żelaza w ukraińskim Krzywym Rogu są zainteresowane współpracą, inni pytają o szczegóły naszej Industriady, bo chcieliby zorganizować podbną imprezę u siebie.

– Krzywy Róg chciałby uruchomić podziemną trasę turystyczną, a tutaj doświadczenia  Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej są w tej mierze nie do przecenienia – mówi Piotr Korab, naczelnik Wydziału Kultury, Turystki i Promocji Urzędu Miejskiego.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.