Tarnogórskie Święto Drzewa na 600 sadzonek! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarnogórskie Święto Drzewa na 600 sadzonek!

Drukuj stronę
Drukuj

Jaśminowce, wierzby iwa, złotliny japońskie, pęcherznice, graby, świerki, thuje, żywotniki, jałowce i cisy – w sumie 600 sadzonek czekało dziś na tarnogórzan na Rynku. Jak co roku w ramach Tarnogórskiego Święta Drzewa rośliny rozdawano za makulaturę, baterie i stare telefony komórkowe.

– Drzewek w moim ogrodzie już wystarczy. 10 lat temu w ramach Święta Drzewa posadziłam budleję, która jest obecnie ogromnym krzewem, który swym nektarem ściąga motyle – opowiadała Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych. – W moim ogrodzie obsadzonym między innymi iglakami i magnoliami też nie planuję już nowych nasadzeń. Chcę jednak powiedzieć, że Tarnowskie Góry mają 40% lasów. Sadzenie nowych cały czas jest potrzebne – drzewa też się starzeją, umierają i młode je zastępują  – podkreślał zastępca burmistrza ds. gospodarczych Piotr Skrabaczewski. Burmistrz Arkadiusz Czech pochwalił się z kolei rosnącym na jego placu kilkumetrowym grabem. 

Tradycyjnie obchody święta występem umiliły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 3. Na święcie zjawili się uczniowie miejskich podstawówek – ZSP nr 4 z Rybnej, SP nr 5 z Lasowic oraz SP nr 7, a także Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych. Ci ostatni obiecali otrzymane rośliny posadzić na terenie szkoły. 

Galeria

Tarnogórskie Święto Drzewa 2019

Zaczynamy 🌳 Tarnogórskie Święto Drzewa 2019 😁 #ilovetg #TarnowskieGóry

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Poniedziałek, 28 października 2019

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.