Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Strefa dla inwestorów nabiera kształtów

Drukuj stronę
Drukuj

Zakupiona przez gminę 6,5 hektarowa działka przy ulicy Polnej będzie wkrótce miejscem do inwestowania. Po rozbiórkach miasto obecnie ją uzbraja i buduje drogę dojazdową. Sprzedaż działek ma ruszyć w przyszłym roku.

„Zwiększenie potencjału inwestycyjnego Gminy Tarnowskie Góry poprzez uzbrojenie terenów poprzemysłowych” to projekt unijny, który miasto realizować będzie do 2020. Przedsięwzięcie zakłada kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni: 54 904,2 metrów kwadratowych ((całkowita powierzchnia terenów objętych projektem wynosi 62 398,1 metrów kwadratowych), znajdujących się przy ul. Polnej. Całkowita wartość zadania to 14,3 mln zł. Dofinansowanie unijne to 9,5 mln zł. 

Projekt obejmuje budowę drogi wewnętrznej, wycinkę drzew i krzewów, budowę sieci i instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej oraz sieci elektroenergetycznej, roboty rozbiórkowe oraz budowę ogrodzenia.

– Budowa drogi wewnętrznej wraz z chodnikami i oświetleniem otworzy dojazd do Lasowic z centrum miasta. To bardzo ważny aspekt tego przedsięwzięcia. Na uzbrojonym przez gminę terenie powstanie kilka małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych wskazując, że dzięki inwestycji istniejące już w tym miejscu firmy – Faser i Tagor – będą mogły lepiej wykorzystać swoje tereny, bowiem dzięki unijnym środkom i uporządkowaniu terenu powstanie tu miasteczko przemysłowe.. – Zaznaczyć też bardzo mocno należy, że na powyższym terenie bierzemy pod uwagę wyłącznie firmy przyjazne środowisku naturalnemu – dodaje burmistrz Skrabaczewski.

Warta 2,1 mln zł budowa drogi dojazdowej jest w trakcie, wytyczana jest również droga w granicy terenu inwestycyjnego, kończą się robiórki ostatnich obiektów, równany jest teren. W międzyczasie trwają także prace uzbrojenowie na działkach. Koniec prac a także podział działek umożliwiający ich sprzedaż następi w połowie przyszłego roku.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – oś priorytetowa: 3. Konkurencyjność MŚP, działanie: 1. Poprawa warunków do rozwoju MŚP, poddziałanie: 1. Tworzenie terenów inwestycyjnych na obszarach typu brownfield – ZIT.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.